wtorek, 10 stycznia 2017

Kosmetyki Elizabeth Grant

Na kosmetyki z firmy Elizabeth Grant natknęłam się przypadkiem szperając po półkach nowo otwartego sklepiku drogeryjnego. Zaintrygowana pięknymi opakowaniami i obietnicami producenta przed zakupem przejrzałam opinie w internecie. Zachęcona kupiłam jeden kosmetyk, a wkrótce pobiegłam po więcej :)


Kosmetyki Elizabeth Grant
Kosmetyki Elizabeth Grant

Na stronie Elizabeth Grant możemy przeczytać jej historię i w jaki sposób powstała firma. Elizabeth, jako młoda kobieta, była nieszczęśliwa z powodu zniszczonej w czasie II Wojny Światowej skórze. Jej wygląd powodował, że unikała towarzystwa i nie umiała cieszyć się życiem. W 1948 odkryła substancję, która była wykorzystywana do leczenia ran wojennych. Połączyła ją z innymi składnikami i rozpoczęła kurację. W ciągu ośmiu miesięcy jej cera poprawiła się w tak znaczący sposób, że Elizabeth zaczęła żyć na nowo pełną piersią. W Londynie 1958 roku Elizabeth rozpoczęła domową produkcję swoich kremów, zyskując coraz więcej klientów i coraz więcej uznania. Jej firma rozwinęła się w światową korporację wartą miliony.  (tłumaczenie własne :) )
Tajemniczym składnikiem kosmetyków Elizabeth Grant jest Torricelumn. Jest to związek oparty na wyciągu z alg morskich, które pochłaniając wodę morską zatrzymują w sobie wszystkie minerały, witaminy i wartości odżywcze. 

W swojej kolekcji posiadam aktualnie cztery kosmetyki do twarzy i jeden do ciała. 
* Cell Active Concentrate - nawilżające i odbudowujące serum na dzień i na noc
* Collagen Night Cream - intensywnie nawilżający krem z kolagenem na noc
* Caviar Eye Cream - odżywczy krem pod oczy z wyciągiem z kawioru
* Wonder Effect Retinol Night Cream - złuszczający i naprawczy krem z retinolem na noc
* Caviar Body Cream - nawilżający krem do ciała z wyciągiem z kawioru

Każdy z tych kosmetyków uważam za świetny i bardzo żałuję, że nie są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Trzeba się ich naszukać - najlepiej na stronach z przecenionymi kosmetykami jak na przykład fragrancedirect.co.uk lub po prostu ebay. Ceny są bardzo przystępne, szczególnie biorąc pod uwagę jakość i działanie. Nie są to oczywiście kosmetyki naturalne, ale składy są bardzo profesjonalne i bezpieczne - bez parafiny, alkoholu itd. Opakowania są piękne i wyglądają bardzo ekskluzywnie.
W następnych postach opowiem o każdym z tych kosmetyków z osobna, więc serdecznie zapraszam.

PS. Zapraszam na swój kanał Youtube, kliknij i zostań ze mną na dłużej :)
Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz